Co vás zajímá?

sportuj a získáš

ZUZKA

Jmenuji se Zuzka a od malička jsem sportovec tělem i duší. Pocházím z atletické rodiny a atletice se aktivně věnuji od 9 let, oddíl Spartak Praha 4 je mým druhým domovem. Ve své závodní kariéře jsem se specializovala na hod diskem v kombinaci se sprintem. Mým největším úspěchem jsou dvě stříbrné a jedna bronzová medaile z Mistrovství České republiky v hodu diskem žen.

Deset let jsem se také v Praze věnovala trénování atletické přípravky (děti 6-10 let), poté jsem 3 roky trénovala starší žactvo, ale nyní se věnuji dorostu a dospělým závodníkům.

Dva a půl roku jsem působila jako trenérka v dámském fitness klubu. V roce 2019 jsem úspěšně dokončila kurz fitness trenéra. Nyní jsem trenérkou na volné noze, vedu vlastní kruhové tréninky a působím také jako osobní trenérka nadšenců, kteří chtějí posilovat, běhat nebo kombinovat obě tyto aktivity. Kromě toho mám v Dolních Břežanech také svou atletickou přípravku.

Vést lidi mě baví, ráda všem pomáhám, aby se překonávali a plnili si své cíle. Snažím se, aby se moji svěřenci po fyzické i po psychické stránce cítili dobře.

Díky sportu jsem získala především opravdové přátele, bojového ducha, touhu neustále na sobě pracovat a ani v těch nejtěžších chvílích nic nevzdávat. Sport mnoho bere, ale ještě víc dává. A proto tohle všechno tak miluji ;-)

Vzdělání a kurzy

VŠE v Praze, Fakulta podnikohospodářská fakulta, obor Podniková ekonomie a management, specializace marketing.

Český atletický svaz: trenér atletiky 3. třídy, trenér žactva, trenér atletické přípravky, rozhodčí.

Certifikáty:

- Instruktor fitness (Fitness akademie Ronnie CZ).

- Diastáza břisních svalů.

IVA

God dag til alle sammen!

Jmenuji se Iva a kromě atletiky je mou vášní Skandinávie. Vystudovala jsem český jazyk a literaturu a norštinu na FF UK. V Norsku jsem studovala na univerzitě v Oslu, psala diplomovou práci v Bergenu a nakonec jsem pracovala jako překladatelka a tlumočnice na ražbě tunelu. Do Čech jsem se vrátila, když jsem čekala dceru. V roce 2020 se nám narodil syn a nyní si užívám roli maminky na rodičovské dovolené.

Od třinácti let jsem dělala atletiku a mezi mé oblíbené disciplíny patřily skok daleký a trojskok, ve kterých jsem se stala několikanásobnou mistryní ČR v kategoriích od dorostu až po dospělé. Na FTVS UK jsem získala trenérskou kvalifikaci: atletika 2. třídy (specializace skoky). Mým domovským oddílem byla Slavia Praha a poté Spartak Praha 4, kde jsem několik let trénovala a vedla atletickou přípravku pro děti od 6 do 10 let.

Kromě sportu mám blízko k literatuře a jazykům, a tak ve volném čase pracuji jako korektorka a učím norštinu. Dříve jsem z norštiny překládala knihy (detektivky, knihy pro děti).

Sport je pro mě nejen vášní, ale i drogou, meditací a relaxací. Jak řekl Tyrš: Ve zdravém těle, zdravý duch. Toto heslo se snažím předávat dětem na atletické přípravce, ženám při kruhových trénincích či všem na atletických příměstských táborech a sportovních víkendech. Vždy se snažím, aby se děti a ženy se mnou cítily příjemně, dozvěděly se něco nového a odcházely po tréninku s dobrou náladou.

Vzdělání a kurzy

FF UK: filologie: dvouobor český jazyk a literatura, norština.

FF UK: pedagogické minimum pro výuku českého jazyka a literatury na SŠ.

FTVS UK: II. trenérská třída: specializace skoky.

Český atletický svaz: rozhodčí.

Certifikáty:

- Diastáza břišních svalů.

Význam našeho loga Sportuj a získáš.

Pro naši filozofii Sportuj a získáš jsme zvolily logo znázorňující ležatou osmičku nebo-li nekonečno, a to z toho důvodu, že symbolizuje nejen něco dokonalého, tajemného, ale též představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku. Někdy tento symbol lze nalézt pod názvem Uroboros, symbol dokonalosti. Pochází ze starověkého Egypta, kde byl zobrazován v podsvětních knihách jako had, který si požírá vlastní ocas, čímž se vyjadřuje, že „Vše je Jedno.“ Na některých zobrazeních je had z poloviny světlý a z poloviny tmavý, čímž naznačuje symboliku jin-jang, duality věcí, které se vzájemně doplňují a tvoří dokonalý celek.

Proč právě fialová barva?

Fialová je barva léčení. Proto jsme si ji vybraly za vlajkovou barvu filozofie Sportuj a získáš. Když sportuješ, léčíš své tělo a mysl. Fialová též spojuje protiklady, skládá se z červené a modré barvy, což můžeme vnímat i jako spojení ženského a mužského principu. Vytváří tím jednotu a jednotou se dostáváme k našemu logu, které vyjadřuje nekonečnost, propojení, jin-jang. Sportuj a získáš zdravé tělo.

Proč právě zelená barva?

Zelená je barva přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Nikdy není pozdě začít! Zelená barva nám připomíná jaro, kdy zima odchází a přichází něco nového. Vše se znovu rodí na svět. Aztékové vkládali mrtvým panovníkům do těla místo srdce zelený kámen chalchihuitl, symbol znovuzrození, egyptští mumifikátoři používali ke stejnému účelu posvátného brouka skarabea zhotoveného ze zeleného drahokamu smaragdu. Zelená barva též symbolizuje dech. Sportuj a získáš pořádný nádech, a tím klid v těle i duši.

Aktuality

Vydaly jsme další díl podcastu!

17.11.2023 19:40

Poslechněte si, v jakých směrech jsme se v naší praxi utvrdily, že jdeme tou správnou cestou. Poslouchejte na Spotify, Apple podcast nebo zde.

Dámy na kruháči bojují o vánoční dárky

12.11.2023 09:12

Milé dámy, moc nás těší vaše hojná účast na kruhových trénincích. Vyhlásily jsme soutěž o nejaktivnější sportovkyně, pro které máme nachystané vánoční dárky.

Atletické závody ve Škvorci

20.9.2023 14:05

Ve středu 11. 10. nás čekají první atletické závody ve Škvorci. Naše děti z atletické přípravky budou závodit ve sprintu na 50 m, 150 m, ve skoku dalekém a v hodu krikeťákem. Těšíme se na hojnou účast.

Přípravka ve středu 20.9. v Dolních Břežanech není!

19.9.2023 10:22

Milí rodiče, milé děti, moc se omlouvám, ale musím ze zdravotních důvodů hned druhý trénink atletiky zrušit. Obvykle místo sebe seženu suplujícího trenéra, ale nechci děti hned podruhé zaskočit, že tam místo mě bude někdo nový. Z toho důvodu trénink nebude, ale nahradím ho ve středu 25.10. před podzimními prázdninami (v tento termín jsem původně trénink neplánovala, jak jsem psala v úvodním e-mailu). Tak se prosím nezlobte a já se budu na děti opět těšit 27. září. Zuzka

Atletická přípravka v Dolních Břežanech naplněna!

10.9.2023 21:57

Milí zájemci, obě skupiny atletiky jsou zaplněny. Přijímám již pouze náhradníky pro případ, že někdo ještě během září odpadl. Děkuji za zájem, Zuzka

Všechny aktuality