Co vás zajímá?

sportuj a získáš

ZUZKA

Jmenuji se Zuzka a od malička jsem sportovec tělem i duší. Pocházím z atletické rodiny a atletice se aktivně věnuji od 9 let, oddíl Spartak Praha 4 je mým druhým domovem. Ve své závodní kariéře jsem se specializovala na hod diskem v kombinaci se sprintem. Mým největším úspěchem jsou dvě stříbrné a jedna bronzová medaile z Mistrovství České republiky v hodu diskem žen.

Deset let jsem se také věnovala trénování atletické přípravky (děti 6-10 let), poté jsem 3 roky trénovala starší žactvo, ale nyní se věnuji dorostu a dospělým závodníkům.

Dva a půl roku jsem působila jako trenérka v dámském fitness klubu. V roce 2019 jsem úspěšně dokončila kurz fitness trenéra. Nyní jsem trenérkou na volné noze, vedu vlastní kruhové tréninky a působím také jako osobní trenérka nadšenců, kteří chtějí posilovat, běhat nebo kombinovat obě tyto aktivity.

Vést lidi mě baví, ráda všem pomáhám, aby se překonávali a plnili si své cíle. Snažím se, aby se moji svěřenci po fyzické i po psychické stránce cítili dobře.

Díky sportu jsem získala především opravdové přátele, bojového ducha, touhu neustále na sobě pracovat a ani v těch nejtěžších chvílích nic nevzdávat. Sport mnoho bere, ale ještě víc dává. A proto tohle všechno tak miluji ;-)

Vzdělání a kurzy

VŠE v Praze, Fakulta podnikohospodářská fakulta, obor Podniková ekonomie a management, specializace marketing.

Český atletický svaz - trenér atletiky 3. třídy, trenér žactva, trenér atletické přípravky.

Certifikáty:

- Instruktor fitness (Fitness akademie Ronnie CZ).

- Diastáza břisních svalů.

IVA

God dag til alle sammen!

Jmenuji se Iva a kromě atletiky je mou vášní Skandinávie. Vystudovala jsem český jazyk a literaturu a norštinu na FF UK. V Norsku jsem studovala na univerzitě v Oslu, psala diplomovou práci v Bergenu a nakonec jsem pracovala jako překladatelka a tlumočnice na ražbě tunelu. Do Čech jsem se vrátila, když jsem čekala dceru, a nyní si užívám roli maminky na rodičovské dovolené.

Od třinácti let jsem dělala atletiku a mezi mé oblíbené disciplíny patřily skok daleký a trojskok, ve kterých jsem se stala několikanásobnou mistryní ČR v kategoriích od dorostu do 22 let. Na FTVS UK jsem získala trenérskou kvalifikaci - atletika 2. třídy. Mým domovským oddílem byla Slavia Praha a poté Spartak Praha 4, kde jsem několik let trénovala a vedla atletickou přípravku dětí od 6 do 10 let.

Kromě sportu mám blízko k literatuře a jazykům, a tak ve volném čase překládám z norštiny. Zatím mi vyšlo v překladu šest norských knih (detektivky, beletrie i kniha pro děti).

Sport je pro mě nejen vášní, ale i drogou, meditací a relaxací. Jak řekl Tyrš: Ve zdravém těle, zdravý duch. Toto heslo se snažím předávat na kurzech běhání pro ženy, kruhových trénincích a na osobních trénincích. Vždy dbám na to, aby se lidé se mnou cítili příjemně, dozvěděli se něco nového a odcházeli po tréninku s dobrou náladou.

Vzdělání a kurzy

FF UK - filologie: český jazyk a literatura, norština.

FF UK - pedagogické minimum pro výuku českého jazyka a literatury na SŠ.

FTVS UK - II. trenérská třída: specializace skoky.

Certifikáty:

- Diastáza břisních svalů.

Význam našeho loga Sportuj a získáš.

Pro naši filozofii Sportuj a získáš jsme zvolily logo znázorňující ležatou osmičku nebo-li nekonečno, a to z toho důvodu, že symbolizuje nejen něco dokonalého, tajemného, ale též představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku. Někdy tento symbol lze nalézt pod názvem Uroboros, symbol dokonalosti. Pochází ze starověkého Egypta, kde byl zobrazován v podsvětních knihách jako had, který si požírá vlastní ocas, čímž se vyjadřuje, že „Vše je Jedno.“ Na některých zobrazeních je had z poloviny světlý a z poloviny tmavý, čímž naznačuje symboliku jin-jang, duality věcí, které se vzájemně doplňují a tvoří dokonalý celek.

Proč právě fialová barva?

Fialová je barva léčení. Proto jsme si ji vybraly za vlajkovou barvu filozofie Sportuj a získáš. Když sportuješ, léčíš své tělo a mysl. Fialová též spojuje protiklady, skládá se z červené a modré barvy, což můžeme vnímat i jako spojení ženského a mužského principu. Vytváří tím jednotu a jednotou se dostáváme k našemu logu, které vyjadřuje nekonečnost, propojení, jin-jang. Sportuj a získáš zdravé tělo.

Proč právě zelená barva?

Zelená je barva přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Nikdy není pozdě začít! Zelená barva nám připomíná jaro, kdy zima odchází a přichází něco nového. Vše se znovu rodí na svět. Aztékové vkládali mrtvým panovníkům do těla místo srdce zelený kámen chalchihuitl, symbol znovuzrození, egyptští mumifikátoři používali ke stejnému účelu posvátného brouka skarabea zhotoveného ze zeleného drahokamu smaragdu. Zelená barva též symbolizuje dech. Sportuj a získáš pořádný nádech, a tím klid v těle i duši.

Aktuality

Ukázková hodina atletiky ve Škvorci

8.5.2023 17:56

Zveme Vás i Vaše děti na ukázkovou hodinu atletiky ve Škvorci dne 6. 6. 2023 od 16:00 do 17:30 na náměstí před budovou úřadu. Více informací Vám poskytne Iva na e-mailu: iva@sportujaziskas.cz.

Kapacita na příměstském táboře ve Škvorci plně obsazena

8.5.2023 17:45

Děkujeme vám za přízeň, tábor ve Škvorci je plně obsazen.

Ve středu 5.4. atletická přípravka v Břežanech není!

1.4.2023 10:38

Připomínám, že ve středu před velikonočními prázdninami se atletická přípravka nekoná! Budu se na děti těšit po Velikonocích, moc si svátky užijte, Z.

Nový podcast POHYBOVKY

27.2.2023 12:01

Trénujete děti, pracujete ve škole, ve školce nebo jste doma a nevíte, jakou hru si s dětmi pro zpestření zahrát? Poslechněte si naše tradiční i netradiční tipy na hry, které děti baví, a užijte si tak čas strávený s dětmi

Poslouchat můžeš na Spotify, iTunes, v aplikacích Podcasty či FM player a nebo jednoduše zde.

ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA VE ŠKVORCI JE JIŽ OBSAZENÁ!

27.2.2023 11:58

Děkujeme za velký zájem o atletickou přípravku ve Škvorci. Kapacita je nyní naplněná. V případě zájmu mi, prosím, napište e-mail na: iva@sportujaziskas.cz a domluvíme se. Od září 2023 budou tréninky probíhat jak ve čtvrtek, tak nově i v úterý, a to pro ročníky 2011 až 2019.

Všechny aktuality